DZIEŃ 1. Wyjazd wg rozkładu. zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Polski – Krakowa. Po przybyciu na miejsce wraz z miejscowym przewodnikiem poznamy historię miasta oraz zwiedzimy najpiękniejsze miejsca i zabytki. Zaczniemy od pamiątkowego zdjęcia ze Smokiem Wawelskim i przejdziemy na Wzgórze Wawelskie – na Dziedziniec oraz Zamek Królewski na Wawelu. Następnie będziemy podziwiać Katedrę, najsłynniejszy dzwon w Polsce—Dzwon Zygmunta oraz zejdziemy do krypt znajdujących się pod Katedrą Wawelską, gdzie leżą zasłużeni Polacy. Kolejnym punktem będzie spacer Drogą Królewską – ulicami Grodzką i Kanoniczą — jednymi z najstarszych i najpiękniejszych ulic Krakowa. Po drodze będziemy mijać Okno Papieskie w Pałacu Biskupim i poznamy historię związane z papieżem Janem Pawłem II, który miał ogromny wpływ na losy ojczyzny i świata. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć sławne okno, z którego papież przemawiał podczas swoich pielgrzymek do Polski. Przerwa na lunch. Naszą wycieczkę zakończymy na Rynku Głównym, gdzie znajduje się m. in. zabytkowy budynek Sukiennic, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Pomnik Adama Mickiewicza. Przespacerujemy się także ulicą Floriańską do Murów Obronnych i Barbakanu—dawnych elementów fortyfikacji miejskich, zobaczymy również Plac Matejki. Kiedy zajdzie słońce ukażą nam się przepiękne świąteczne iluminacje Jarmarku Bożonarodzeniowego a zapach piernika pobudzi nasze zmysły. Około godziny 19 — wyjazd na nocleg.
*dodatkowo dla chętnych Podziemnego rynku: +32 zł/osoba,
DZIEŃ 2. Kaj? Na Ślonsk! Po śniadaniu przejazd do magicznego Nikiszowca, dzielnicy Katowic. Poznamy historię zabytkowego osiedla robotniczego, wpisanego na listę Pomników Historii. Poszukamy na pytanie: dlaczego wszystkie okna są pomalowane na czerwono? A może uda nam się spotkać beboka. Przewodnik nie tylko zaciekawi nas samym miejscem, ale będzie dla nas nauczycielem śląskiej godki. Z worem wiedzy o Śląsku wejdziemy znów w magiczny, świąteczny czas, Jarmark na Nikiszu. To najprawdopodobniej największy w Polsce Jarmark rękodzielniczy, a to przede wszystkim klimatyczne miejsce i różnorodność oferty.
A może szkloka? Przejazd do Kopalni Węgla Guido w Zabrzu. Guido to unikat na skalę światową, zachowane wyrobisko nie ma odpowiednika w innych ośrodkach muzealnych a świecie*.
Niewątpliwie atrakcją będzie zjazd do kopalni „Guido” do podziemnego pub, gdzie będzie można skosztować tradycyjnego śląskiego żuru i piwa „Guido 320” (we własnym zakresie) warzonego specjalnie dla tego pubu w browarze Majer w Gliwicach.
*dodatkowo dla chętnych zwiedzanie z przewodnikiem trasy „Mroki kopalni”. Takiej ciszy nie usłyszysz nigdzie indziej . Takiego mroku nie zobaczysz nawet w najciemniejszą noc. Odważ się i zjedź górniczą windą (szolą) prawie 120 pięter w dół. Dotrzyj do najsurowszych zakamarków kopalni, dokąd jeszcze niedawno mieli tylko zawodowi górnicy. Labiryntem czarnych korytarzy pomaszeruj ich śladami. A na koniec wyprawy—w nagrodę za Twój wysiłek—górnicza Kolejka zabierze Cię wprost do podziemnego pubu na porcję śląskich smakołyków. Koszt: 65 zł/osoba.
Około 21.00 powrót do Skierniewic.
Cena dla min. 40 os.—390,00 zł/os.
W cenie: przejazd autokarem, 1 nocleg w hotelu Fero Express w pokojach 2-3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, 1 śniadanie, bilety wstępów: Katedra, Dzwon Zygmunta, Grobowce Królewskie, zjazd do pub w Kopalni Guido, ubezpieczenie NNW do 10 tys., przewodnicy Kraków, dzielnica Nikoszowca, podatek VAT,
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]