Wyjazd rano ze Skierniewic i przejazd do Grabarki. Święta Góra Grabarka to miejsce, gdzie od stuleci podążają prawosławni pielgrzymi. Wierni pielgrzymują do tego miejsca, niosąc krzyże wotywne, symbolizujące modlitwę, dziękczynienie i nadzieję na lepszy los. Następnie udamy się do „Krainy Otwartych Okiennic” w dolinie rzeki Narew. Są to trzy unikatowe pod względem architektonicznym wsie: Soce, Puchły i Trześcianka, których specyfiką zabudowań jest bogata dekoracja snycerska w formie nad- i podokienników, okiennic, wiatrownic, narożników, a także dekoracyjnego zdobienia elewacji i szczytów. Ornamentyka ta, niespotykana w innych regionach Polski, nawiązuje do zdobnictwa stosowanego w rosyjskim budownictwie ludowym. Gościnność i otwartość mieszkańców zapewne również miały wpływ na nazwę tego szlaku. Kolejnym punktem naszej podlaskiej wędrówki będzie wizyta w Hajnówce, stolicy Puszczy Białowieskiej. Zwiedzimy nowoczesną cerkiew – prawosławny Sobór Świętej Trójcy. Pod koniec dnia pojedziemy na nocleg i ciepłą obiadokolację w Białowieży.
DZIEŃ 2.
Po śniadaniu kolejne spotkanie z Podlasiem. Ten dzień spędzimy w Białowieży. Poznamy historię tej urokliwej miejscowości. Przespacerujemy się Szlakiem Dębów Królewskich. Ścieżka przyrodnicza zabierze nas na przyjemny spacer do najokazalszych i bardzo wiekowych dębów, które nieprzypadkowo noszą imiona królów Polski. Nie ominiemy również Rezerwatu Pokazowego Żubrów w Białowieży, w którym w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym), rysie, wilki. Nie zabraknie czasu wolnego na indywidualne poznawanie pięknej Puszczy Białowieskiej oraz na kawę i zakup pamiątek, w tym słynnej aromatycznej żubrówki. Dzień zakończymy obiadokolacją i noclegiem.
DZIEŃ 3.
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się szlakiem tatarskim do Kruszynian, miejsca z wieloma śladami tradycji tatarskich, tak jak meczet i mizar. Miejscowość, w której jest możliwość spotkania z mieszkańcami kultywującymi tradycje tatarskie. Kolejnym punktem będzie wizyta w Białymstoku. Z przewodnikiem zwiedzimy stolica województwa podlaskiego. Od wieków żyło tu wspólnie wiele różnych kultur, wyznań i narodowości. Białystok uzyskał prawa miejskie w 1692 r., do jego rozwoju przyczynił się przede wszystkim Jan Klemens Branicki. Białystok wyróżnia wiele budynków renesansowych, gotyckich, klasycystycznych – wśród tych najważniejszych i najpiękniejszych to zabytki sakralne, pałace, stare kamienice i fabryki. W drodze powrotnej nie ominiemy Tykocina, który za czasów Zygmunta Augusta był siedzibą podlaskich dóbr królewskich. Zobaczymy Wielką Synagogę, Kościół Świętej Trójcy i rynek.
Powrót do Skierniewic w godzinach wieczornych.
Dla komfortu grupy kolejność zwiedzanych miejsc może zostać zmieniona
Cena dla grupy 40 – 45 osób: 890,00 zł/os.
Cena zawiera: ubezpieczenie, przejazd komfortowym autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu, opiekę pilota i przewodników, 2 noclegi w pokojach 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,2 śniadania, 2 obiadokolacje, podatek VAT, TFG